Petr Bende & Band

Aktuálně

Vánoční turné 2022 - poděkování sborům

Než se rok přehoupne do čísla 2023, rádi bychom ještě jednou veřejně poděkovali sborům, které hostovaly při vánočním turné 2022. Většina sálů byla i letos vyprodaná, některé sály dlouho dopředu, proto věříme, že jste si společné vystoupení užili stejně jako my! Děkujeme za váš čas, vzornou přípravu a účast. Bylo nám ctí! 

30.11. Žďár nad Sázavou Blue Jeans
4.12. Bolatice Chrámový sbor
6.12. Třešť ZUŠ Třešť
7.12. Blansko Perličky
9.12. Ratíškovice Břeclavánek
10.12. Třebíč Resonance Třebíč
11.12. Ostrava Stará Bělá Slezský soubor Heleny Salichové
12.12. Praha Cancioneta Praga
14.12. Jablonec nad Nisou Vrabčáci
16.12. Uherský Brod Tulipán ZUŠ Bojkovice
17.12. Velká Bíteš  Poupata ZUŠ V. Bíteš 
18.12. Zbraslav Poupata ZUŠ V. Bíteš + Špunt band
20.12. Práče vystoupení v kostele
21.12. Brno Resonance Třebíč

 

 

Naše Jablonecko.cz: Bende Band, Vánoce, Vrabčáci a největší fanynka Adélka

Již XXVI. Vánoční koncert přivezl do Městského divadla Jablonec nad Nisou známý a úspěšný zpěvák Petr Bende.

„Koncerty měly vynucenou dvouletou covidovou pauzu, ale já ty ročníky i tak započítávám, takže je to letos již neuvěřitelných šestadvacet let, co je pořádáme," vysvětlil hned v úvodu večera zpěvák a zamával na ´jinak pro život obdařenou´ dívku na speciálním elektrickém vozíku. Ta mu pozdrav opětovala a řekla, že Péťa je kamarád.

A pak se zaplnilo pódium muzikanty, rozsvítila se světelná show i videoprojekce. Již samotná scéna dávala tušit, že budeme svědkem neobyčejného večera s příchutí domácí pohody a zároveň sakra dobré muziky. Ten, kdo na Vánočním koncertu Petra Bende nikdy nebyl, si stěží umí představit, jak parádní je spojení Bende Bandu, Cimbálovky Gromba, znělého hlasu a procítěného projevu hlavního protagonisty večera, a to všechno podané v pásmu koled v nejrůznějších aranžích. Abych byla přesná, nešlo pouze o koledy, ale i známé Bendeho hity či songy z nejnovější desky pb Akusticky.

Netradičními aranžemi českých koled i světových písní je Bende již proslulý, jeho projev je nezaměnitelný a velmi osobitý. Kromě zmíněné cimbálovky spolupracuje rovněž s dětskými pěveckými sbory a v rámci koncertů si vždy připraví pro diváky nějakého hosta a překvapení na závěr. Je nasnadě, že dětským pěveckým sborem, který doprovodil Petra Bende v řadě písní, nebyl nikdo jiný než DPS Vrabčáci. Ti se tentokráte nepředstavili pod taktovkou svého sbormistra, Pavla Žura, ale Dagmar Vajdíkové, jenž si s Bendem ´střihla ´duet ´Tráva´. Děti dodaly večeru opravdové kouzlo Vánoc a bylo znát, že celý rok ve sboru tvrdě pracovaly. Hostem skvostného večera byla Bára Štěpánová, která nejenže dala všanc dvě veselé povídky, ale ve slušivém baretu a s francouzským šarmem zazpívala jako arizonská pěnice.

My v hledišti jsme byli opakovaně vyzýváni, abychom se ke zpěvu koled přidali, a tak jsme se do toho pustili. Když jsme měli zpívat poměrně složitý popěvek a zpěvák se ptal, zda to dáme, ozval se jediný, ale pevný hlas. Jo!!! To se vedle mě ozvala ona dívka, která v úvodu mávala. Jmenuje se Adélka, je z Jablonce a v divadle byla se svojí maminkou. „Adélka miluje Petra již od dob jeho působení v SuperStar. Tenkrát jsem mu napsala, setkali jsme se, a od té doby Adélka nevynechá jedinou příležitost se s ním vidět a užít si jeho koncert," vysvětlila její maminka.

A Adélka byla tou nejlepší fanynkou, jakou si umíte představit. Broukala si, reagovala na všechno, smála se a oči jí svítily. Ta čistá radost byla doslova nakažlivá. Také Adélka jako jediná v závěru programu odhalila překvapení, kterým byl otec Petra, Jan Bende. Ten zazpíval dva světové šlágry a spontánně se se synem na pódiu objal. Bylo to emotivní, dojemné a opravdové, stejně jako celý koncert a Adélka. Děkujeme a za rok na viděnou.

Zdroj: https://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/bende-band-vanoce-vrabcaci-a-nejvetsi-fanynka-adelka/?aktualitaId=76754

Foto: Martin Kubišta

Jablonecký deník.cz: Jabloneckým divadlem zněly popové hity i vánoční koledy v netradičních aranžích

V jabloneckém městském divadle vystoupil se svým Vánočním koncertem zpěvák Petr Bende s Bende Bandem a Cimbálovkou Gromba. Základ koncertu tvořilo pásmo koled v nejrůznějších aranžích, zazněly ale i známé Bendeho hity či songy z nejnovější desky Akusticky.

Kromě zmíněné cimbálovky spolupracuje rovněž s dětskými pěveckými sbory a v rámci koncertů si vždy připraví pro diváky nějakého hosta a překvapení na závěr. Dětským pěveckým sborem, který doprovodil Petra Bendeho v řadě písní v Jablonci, nebyl nikdo jiný než sbor Vrabčáci, který vede ředitel Městského divadla Jablonec nad Nisou Pavel Žur. Tentokráte se ale nepředstavil pod taktovkou svého sbormistra, ale Dagmar Vajdíkové, jež si s Bendem zazpívala duet Tráva. Hostem večera byla i herečka Bára Štěpánová, která přednesla dvě veselé povídky a s francouzským šarmem zazpívala jako arizonská pěnice. V závěru programu přišel na pódium další překvapivý host, Petrův otec Jan Bende. Ten zazpíval dva světové šlágry a spontánně se se synem na pódiu objal.


Zdroj: https://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/vanocni-koledy-divadlo-jablonec-20221216.html?fbclid=IwAR30EqbjSCex048CkdvgBpEy0LEyW5KYZ2SiykAlfxjVVdLWoeYSDbLELII

Foto: Martin Kubišta

Český rozhlas Brno: Zpěvákem omylem. Bicí pro mě byly zásadní, babička si se mnou užila, říká s úsměvem Petr Bende

Hudba ho provází od dětství. Do studia chodí vždy s kytarou a tentokrát tomu nebylo jinak. Hostem Apetýtu byl Petr Bende.

S ohlédnutím za několika posledními roky může být muzikant a skladatel z Újezdu u Rosic spokojen. Je za ním vidět kus práce. „Během pandemie jsem odvysílal přes sto hodin na sociálních sítích, kde jsem přenášel živé koncerty z obýváku. Přehrál jsem přes 300 písní a povyprávěl věci, které jsem často na sebe ani říct nechtěl.“

Hlavním dílem ale byl ale zpěvník s texty a akordy necelé třicítky jeho písní. „Tak dlouho do mě fanoušci šili, že jsem byl ‚donucen‘ se to toho pustit. Ve zpěvníku jsou také fotky, kterými provedu čtenáře od mého dětství po současnost. Zjistil jsem, že už si některé věci ani nepamatuju a probírat se všemi fotkami byla dlouhá práce. Ale jsem rád, že je na světě!“

S hraním začal Petr Bende už v dětství, jeho tatínek je profesionální muzikant. „Vždycky jsem chtěl bubnovat. Babička a sousedi si se mnou moc užili,“ směje se. „Pak mě naši ve druhé třídě nechali chodit do klavíru, to mě nejdřív bavilo. Pak když se kamarádi chodili koupat nebo balili holky, tak já jsem seděl doma a cvičil Čajkovského a Mozarta. To jsem si i u piána pobrečel,“ vzpomíná.

Rád zavzpomíná i na svoji účast v Superstar, kde skončil jako druhý. Soutěž pro něho byla průlomem v kariéře: „Někteří zpěváci o tom nechtějí ani slyšet, ale já si myslím, že není dobrý nápad smazávat za sebou stopu, přijde mi to divné. Byl to zásadní krok pro mě i pro kapelu, tehdy jsme začali poprvé hrát i jinde, než v okrese Brno-venkov. Bylo to náročné, ale velká zkušenost z praxe.“

Jak se rodí nová písnička a proč si říká zapisovatel? Dá se změřit, kdo je nejlepší zpěvák? A jak vzpomíná na svůj muzikantský splněný sen? To se dozvíte v rozhovoru s Janou Kobylinskou.

K poslechu rozhovoru pokračujte sem: https://brno.rozhlas.cz/zpevakem-omylem-bici-pro-me-byly-zasadni-babicka-si-se-mnou-uzila-rika-s-usmevem-8888268

Zdroj: Český rozhlas Brno

iReport.cz: Petr Bende vyrazil na vánoční turné, Forum v rodné Třebíči beznadějně vyprodal

Petr Bende v rámci svého tradičního vánočního turné zavítal i do třebíčského Fóra, které beznadějně vyprodal. První část z téměř dvouhodinového vystoupení odehrál s cimbálovou muzikou Gromba, zazněly vánoční koledy nebo třeba píseň Prosinec.

V druhé půlce dostal prostor jeho další host, kterým byla Bára Štěpanová. Ta prvně všem přítomným v hledišti přečetla několik vtipných vět o tom, jak by měl vypadat příchod Ježíška a rozbalování dárků pod stromečkem, pak zahrála (dle jejích slov) pár recyklovaných písní.

V poslední části si s Petrem společně zazpíval i místní pěvecký sbor Rezonance, se kterým premiérově zazněla skladba Tisíce cest. Došlo i na písně Tráva, Hvězdičko blýskavá, Je čas jít dál či Hvězda a závěrečné standing ovation.

Foto: Vít Bláha

Zdroj: iReport.cz

Foto: Vít Bláha

TV Nova: Petr Bende hostem Snídaně s Novou

23.11. 2022 od 7:30 hod. sledujte Snídani s Novou, kam přijali pozvání Petr Bende a Bára Štěpánová. Povídat si budou o nadcházejícím vánočním turné a představí videoklip k písni Tisíce cest.

TV Prima: Petr Bende v pořadu Máme rádi Česko

18. 11. 2022 ve 20:15 hod. sledujte na Primě zábavný pořad Máme rádi Česko, kde se můžete těšit i na Petra Bende!

Zábavný pořad Máme rádi Česko opět prověří nejen znalosti diváků, ale především vědomosti českých celebrit. Co všechno vědí o České republice? To se dozvíte v zábavné show, kterou vás provede Libor Bouček. V roli kapitánů se opět proti sobě postaví Jakub Prachař a Vojta Kotek. Dále účinkují M. Slaný, D. Limberský, K. Leichtová, P. Bende, T. Zástěra a B. Votíková. (80 min)

Těším se
na setkání s vámi

Zůstaňme v kontaktu
Nenechte si ujít novinky od Petra na Váš e-mail.

 • Generální partner AGADOS
 • Hlavní partner TG Drives
 • Oficiální dopravce Ford Carent
 • Partner AR nemovitosti
 • Partner AVE
 • Partner Senergos
 • Partner Supraphon
 • Partner Profi Place
 • Partner Grmolec
 • Partner Sharon Style
 • Partner CH Records
 • Partner Moravské gymnázium