Petr Bende & Band

Aktuálně

iReport.cz: Petr Bende odehrál v Moravských Budějovicích charitativní koncert, zazpíval si s cimbálem i dětskými pěveckými sbory

Petr Bende přijal pozvání Paprsku radostného žití v čele s Janou Kiesewetterovou a odehrál v Moravských Budějovicích na podporu organizace dvouhodinový koncert, výtěžek z nějž poputuje na přístavbu místního domova důchodců.

Se svými hosty Michalem Grombiříkem (cimbál) a Daliborem Dunovským (basa) si připravil hity jako Utonout, Do nových roků nebo Anděl perutí mách. Na pódium si pozval rovněž pěvecký sbor, respektive hned tři - ze ZUŠ Moravské Budějovice a Jeřabinu a Jeřabinku ze ZUŠ Jemnice. S nimi si střihl songy Tráva, Hvězda a Nad horú svítá. A protože stále trvá doba vánoční, zazpíval s nimi Bende také koledy Pásli ovce valaši a Štědrej večer nastal. 

Na závěr se zpěvák dočkal dlouho trvajícího standing ovation.

Foto: Vít Bláha

 

iReport.cz: Petr Bende přivezl do Třebíče vánoční atmosféru

Petr Bende na svém tradičním vánočním turné neopomněl ani svou domácí půdu a zastavil se v třebíčském Fóru, kde si pro návštěvníky připravil tříhodinový koncert. V jeho první polovině si na pódium pozval Janu Paulovou a Václava Svobodu, se kterými si povídal o světě filmu, divadla, hudby a také o tom, jak prožívali Vánoce jako děti. S sebou dvojice přivezla teprve čtrnáctiletého Ondru Jakubíka, kterému dala prostor zazpívat dvě autorské skladby. Druhá polovina vystoupení už patřila pouze Bendemu a jeho hudbě. Doprovázel ho místní sbor Resonance pod vedením Heleny Valové a na cimbál zahrál Michal Grombiřík. Během večera zazněly skladby Tráva, Prosinec, Nad horú svítá nebo Hvězda. O ní zpěvák prozradil, že vznikla před lety, když si uvědomil, že nemá žádnou autorskou vánoční skladbu, a že ho čeká právě vánoční turné.

Foto: Vít Bláha

 

Foto: Vít Bláha, iReport.cz

ČT: Petr hostem Dobrého rána

Ve středu 15. 11. 2023 byli Petr Bende, Dalibor Dunovský a Michal Grombiřík hosty Dobrého ráno s Českou televizí. Kromě povídání zazněla také hudební ukázka. Kdo jste nestihli přímý přenos, koukněte na záznam jednotlivých vstupů zde.

 

ČT: Petr hostem pořadu Sama doma

V pátek 3. 11. byl Petr Bende hostem pořadu Sama doma na České televizi. Kdo jste nestihli živé vysílání, můžete kouknout na záznam rozhovoru zde.

 

 

Frekvence 1: Skladba Já budu chodit po špičkách boduje v hitparádě!

Nový singl Petra Bende skladba Já budu chodit po špičkách boduje v České hitparádě na rádiu Frekvence 1! Děkujeme za Vaše hlasy a budeme rádi, podpoříte-li skladbu i v dalším hlasování. Hlasovat můžete do středeční půlnoci na tomto odkazu. Děkujeme! :)

Český rozhlas Olomouc: Písně Petra Nováka mi byly vždy velmi blízké, říká zpěvák Petr Bende o chystaném projektu

Petr Bende byl Hostem ve studiu na Českém rozhlasu Olomouc. Poslechněte si celý rozhovor zde.

Musicserver.cz: Petr Bende novou verzí hitu "Já budu chodit po špičkách" zve na svá dvě koncertní turné

Petra Bendeho znovu čeká náročný podzim. Absolvuje během něj hned dvě šňůry - k té tradiční vánoční přibyla ještě vystoupení s filharmonií, během nichž zaznějí písně Petra Nováka v úpravě, v jaké je zpracoval právě rodák z Újezdu u Rosic. Ten si s touto myšlenkou pohrával několik let, během nichž se poznal a spřátelil s Novákovým dvorním textařem Ivem Plickou, a navíc k novým verzím skladeb dostal souhlas i od dědičky autorských práv Daniely Jakoubkové.

Jako ochutnávku nyní posílá veřejnosti singl "Já budu chodit po špičkách", který na koncertech zazní spolu se čtrnácti dalšími kousky.Historii songu přibližuje sám její textař Ivo Plicka: "Je tomu už něco málo přes šedesát let, když jsem jednou brzo ráno zazvonil na dveře Petra Nováka, který ještě ležel v posteli, a položil jsem před něj papír s textem k písni kterou jsem nazval 'Já budu chodit po špičkách'. Petr se na to krátce podíval a pak spokojeně přikývl. 'Tak to si nechám a něco s tím do konce týdne udělám. No, a pak to třeba i nahrajeme.' To, co s tím Petr udělal, je historie a mě jenom mrzí, že on nevidí a neslyší svoji píseň v nové úpravě tak, jak ji udělal Petr Bende. Někomu se to možná nemusí úplně líbit, ale já jsem za sebe i za Petra vděčný a tato nová úprava je pro mě jako pohlazení a vzkříšení k novému životu."

Není to totiž tak, že by Bende původní skladbu jenom pouze suchopárně přezpíval. Své verzi dodal kytarovou linku a za pomoci Lukáše Chromka jí navlékl i relativně vkusný modernější kabátek, který však není diametrálně odlišný od originálu. V listopadu má Bende naplánováno několik vystoupení s filharmonií, aranžmá pro tohle uskupení napsal Jan Lstibůrek. "Nestavím se k tomu tak, že chci zpívat jako Petr Novák, toho nikdo nenahradí. Zpívám svým výrazem, mám svoji autorskou tvorbu. Moje hlavní motto bylo - smeknout klobouk, být součástí a také být pokorným průvodcem příběhů pro současné publikum a další generace," vysvětluje svůj postoj muzikant.

Nejbližší zastávka je plánována na 1. listopadu v Olomouci s Moravskou filharmonií Olomouc, následovat bude štace 7. listopadu v pražském Divadle Hybernia s Filharmonií Hradec Králové. V druhé polovině listopadu a celý prosinec vyjede Petr Bende po celé ČR na své tradiční Vánoční turné 2023.

Zdroj: Musicserver.cz

Těším se
na setkání s vámi

Zůstaňme v kontaktu
Nenechte si ujít novinky od Petra na Váš e-mail.

 • Generální partner AGADOS
 • Hlavní partner AVE
 • Hlavní partner Senergos
 • Hlavní partner TG Drives
 • Oficiální dopravce Ford Carent
 • Partner AR nemovitosti
 • Partner Supraphon
 • Partner Profi Place
 • Partner Grmolec
 • Partner Sharon Style
 • Partner CH Records
 • Partner U Raušů
 • Partner Sláma