Petr Bende & Band

Deník.cz: Petr Bende: Na vánočním turné si zazpívám s vlastním tátou

Už popětadvacáté vyrazí na své vánoční turné zpěvák a hudebník Petr Bende. Opět ho na něm doprovodí jak jeho kapela, tak i cimbálová muzika Gromba, dětské pěvecké sbory a řada dalších hostů, mezi nimiž bude i Petrův táta. Šňůra o třinácti zastávkách začne 3. prosince v Rapotíně a skončí 19. prosince ve Zbraslavi u Brna, kde její tradice odstartovala.

Vzpomínáte si, jaké to tehdy bylo?
Psal se rok 1997. Rozhodl jsem se udělat první „velký“ sólo koncert. Zapojil jsem do toho celou rodinu a fungoval opravdu u všeho. Od výlepu plakátů přes vykládání aparatury až po chystání židlí. Na tu dobu jsme měli možnost hrát na skvělou aparaturu díky kamarádovi, který ji vlastnil a nám ji vlastně jen tak zapůjčil. Zasedací pořádek v sále byl ještě u stolů a platících bylo, myslím, maximálně do třiceti návštěvníků, zbytek tvořili kamarádi a rodiny. Měl jsem trému, poprvé jsem předstupoval před publikum s vlastním celovečerním programem, hrál vlastní písně a upravoval klasické koledy. Koncert dopadl úžasně, a jak už to na Moravě bývá, tak jsme to pak v naší dědince Újezd u Rosic slavili v místní hospůdce do časného rána.

Co čeká návštěvníky letos?
Chceme jim v dnešní zvláštní době předat trochu klidu, energie a příjemných emocí. Minulý ročník se konal jen online, takže se teď těšíme, že budeme slavit koncerty po celé republice. Věříme, že vše klapne a s našimi fanoušky se uvidíme. A co je čeká? Především parta jedenácti kluků. Zahrají písničky, které mají lidé rádi. Půjde o vzájemné zastavení se na našem ostrově, kde si vytvoříme domácí atmosféru.

A co do programu – bude to zase mix vašich písní s těmi lidovými?
Budeme hrát výběr toho nejlepšího. Vrátíme se k mé první desce s názvem pb, které je už šestnáct roků, a na řadu přijdou i úplně nové písně, které jsem napsal za poslední dva roky. Jedna novinka zazní úplně poprvé v aranžmá s pěveckým sborem. Nebudou chybět klasické koledy v provedení s mojí kapelou a cimbálovkou, které mají naši fanoušci rádi.

Jedním z mnoha hostů bude i váš táta, zkušený hudebník. Zazpíváte si spolu?
Jsem rád, že přijal mé pozvání. Je to pro mě čest a asi není víc, než když syn může zpívat s vlastním tátou na jednom pódiu. Bude to pro mě ale hodně osobní a dojemné a věřím, že si to náležitě užijeme a předáme naši radost ze společného muzicírování publiku. Nezpíváme spolu poprvé, táta byl hostem již několikrát na předešlých koncertech, ale vždy je to pro mě silný zážitek a proběhne mi v tu chvíli hlavou celý můj život. Rád bych se pocitově v našem vystoupení přenesl na zaoceánské lodě, kde táta léta zpíval, a věřím, že dáme nějakou klasiku. Třeba od Louise Armstronga, kterého má táta moc rád.

Chystáte pro fanoušky před Vánoci ještě nějakou další novinku?
V tuto chvíli dodělávám zpěvník, o který mě fanoušci prosili. Bude v něm šestadvacet písní. Složený je z celého prvního alba a pak jsou tam všechny singlové skladby, na které jsme kdy točili videoklip. Takže takový výběr z let 1997-2021. Ke zpěvníku dotáčím ještě CD, kde bude celá první deska natočena jen akusticky s kytarou, zpěvem a pár dalšími nástroji. K tomu přidám poslední tři sigly – Je čas jít dál, Do nových roků a Do peřin, které zatím nikde nevyšly. Myslím, že to bude pro naše fanoušky krásný vánoční dárek. Těším se na viděnou na koncertech!


Zdroj: https://www.denik.cz/hudba/petr-bende-na-vanocnim-turne-si-zazpivam-s-vlastnim-tatou-20281104.html?fbclid=IwAR1aX13tpzyG-EcLsBnezbqDBMbirvEIJaJSVcFG8LsCpzGPIF_z8GKgYKA

 

 

Těším se
na setkání s vámi

Zůstaňme v kontaktu
Nenechte si ujít novinky od Petra na Váš e-mail.

 • Hlavní partner AR
 • Hlavní partner AGADOS
 • Hlavní partner AVE
 • Hlavní partner Senergos
 • Hlavní partner TG Drives
 • Hlavní partner Moravské gymnázium
 • Oficiální dopravce Ford Carent
 • Partner Supraphon
 • Partner Profi Place
 • Partner Grmolec
 • Partner Divadlo Kalich
 • Partner CH Records