Aktuality

PETR BENDE VYDÁVÁ RESTART! NOVÉ ALBUM O NADĚJI UKRYTÉ V NOVÉM ZAČÁTKU

Písně pro své nové studiové album připravoval Petr Bende průběžně několik let. Skládal je na cestách s kytarou nebo doma u piana. Vlastně se tak vrátil ke kořenům, kdy ještě tímto způsobem písničky běžně vznikaly. Obnažené na dřeň melodie, která obstojí ve střídmé interpretaci jednoho nástroje a hlasu. „Mnoho mých skladeb se rodí v noci, kdy se ztiší den a konečně si mohu zapisovat rytmy, které se ve mně ukládají. Natočím několik verzí a jdu spát. Jestliže mě píseň osloví ještě ráno, tak ji nechávám dál žít. Pokud ten pocit nemám, dávám ji hned pryč a dívám se dopředu, přibližuje Petr Bende proces své tvorby.

 

Během doby tak vzniklo zhruba přes čtyřicet skladeb, ze kterých si Petr vybral pětadvacet. S volbou pro finální zpracování mu pomohl producent Dalibor Cidlinský Jr. V jeho studiu DC ve Frýdštejně jich nakonec nahráli tucet. S Cidlinským Jr. se znají již z konce devadesátých let, kdy se míjeli na pódiích různých festivalů. Petr k tomu uvedl: „Již mnoho let jsme si s Daliborem říkali, že něco společně uděláme, a nakonec uzrál čas až letos.Líbí se mi jeho cit pro písničku i to, jak je schopný dělat mnoho různých stylů. Myslím si, že se nám podařilo najít nový, moderní zvuk, který jednotlivé skladby skvěle propojuje. Do studia jsem navezl celý svůj arzenál akustických a elektrických kytar, kterých mám kolem dvaceti, a používal jsem je, jako bych se procházel svým životem. Od první kytary, na kterou jsem si našetřil ještě jako student, až po mé současné koncertní kytary. To, že na albu všechny zaznívají, má pro mě zvláštní kouzlo.“

 

Ke dvěma písním si složil texty sám, jedním mu přispěl básník Tomáš Tajchner a většinu otextoval Tomáš Roreček. Petr Bende k tomu dodává: „Co se týká textů, největší podíl má Tomáš Roreček, se kterým dlouhodobě spolupracuji a vyhovuje mi jeho styl i okruh témat. Jsme v podobném věku, prožíváme obdobné strasti i radosti. To vše se do toho promítá. Tomáš mi dokonce poslal na jednu melodii několik různých verzí textu, a ty jsem si dával dohromady, aby vznikl takový text, který by nesl otisk mého osobního příběhu. Takže se dá s určitou nadsázkou říct, že všechny písně jsem prožil a mám je pod kůží.“

 

Když Petr Bende hledal pro své nové album ten správný název, stále se mu vracelo slovo „restart“. Má totiž v sobě přesně tu emoci, s níž nahrával jednotlivé skladby, ale také vyjadřuje pocit, se kterým se rád každé ráno probouzí a žije. „Restartem v názvu alba se rozumí nová síla pro něco vznikajícího, změna v mém přístupu ke skládání, současný sound,  ale také nový producent a nové hudební vydavatelství, se kterými jsem započal spolupráci. Je to vykročení novým směrem, impulz, na nějž jsem čekal, a naděje, kterou každý potřebuje k životu,“ přemítá nad Restartem Petr Bende.

 

 

Pilotním singlem alba je úvodní skladba Restart: https://youtu.be/6NSfve9mrmU 

 

Supraphon vydá album Petra Bende Restart v pátek 4. listopadu 2016 na CD a v digitální podobě ho nabídne například iTunes, Spotify, či Supraphonline. Křest se uskuteční v předstihu dvou dnů – již ve středu 2. listopadu od 16 hodin v rámci In-Store koncertu v prodejně SUPRAPHON musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1.

 

Písně z nového alba představí Petr Bende & band také na Vánočním Akustik Tour, které odstartuje 27. listopadu v Miroslavi u Znojma a bude pokračovat v dalších osmnácti městech, mezi nimiž  například nechybí Ostrava, Hranice na Moravě, Karviná, Praha, Znojmo, Brno, ale ani Břeclav, Třebíč nebo Velká Bíteš.


Album již v předprodeji na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/album/278728-restart

GOOUT.CZ - jak koupit vstupenky na vánoční koncerty?

V letošním roce jsme se rozhodli nezřizovat klasické předprodeje, ale využít efektivnější a pro všechny pohodlnější cestu k prodeji vstupenek na vybrané koncerty. 
Partnerem pro předprodeje se nám stala síť GOOUT.CZ, díky které nemusíte běhat po předprodejních místech a shánět, kde ještě zbylo lepší místečko, ale vše vidíte pohodlně online.

Konkrétně se jedná o předprodeje na tyto vánoční koncerty:
MIROSLAV, HRANICE NA MORAVĚ, BLANSKO, BRNO, TŘEBÍČ, VELKÉ BÍLOVICE, ZBRASLAV u Brna. 

Přestože je nákup vstupenek jednoduchý, připojujeme návod pro rychlejší orientaci.

Děkujeme a těšíme se na viděnou při vánočních koncertech! 

HLASUJTE PRO PETRA V ANKETĚ ČESKÝ SLAVÍK!

Hlasování do ankety populární hudby bylo zahájeno. Prosíme o hlasy pro Petra v kategorii zpěvák a hudební skupina. Cena SMS není nijak navýšena! Za každou odeslanou SMS Vám moc děkujeme!!! 

SEZNAM PŘEDPRODEJŮ - Vánoční turné 2016

MIROSLAV u Znojma  

http://goout.net/cs/listky/petr-bende-band+hoste/hpq/

 

OSTRAVA

http://www.dkmoas.cz/index.php?ID=6015

 

HRANICE na Moravě

http://goout.net/cs/listky/petr-bende-band+hoste/vsq/

 

KARVINÁ 

http://www.medk.cz/detailudalosti/3167/-/vnon-koncert-petr-bende-band-a-host-jaroslav-samson-lenk-shadow-quartet-a-ppravn-sbor-permonk  

OTROKOVICE 

https://vstupenky.ticket-art.cz/index.php?pg=objednavka&prog=154798  

BLANSKO 

http://goout.net/cs/listky/petr-bende-band+hoste/wmt/  

PRAHA

http://www.divadlokalich.cz/objednavka-vstupenek/petr-bende-a-band-a-hoste-2643/

 

JABLONEC NAD NISOU – ještě nezahájen

 

ZNOJMO – ještě nezahájen

 

BŘECLAV – ještě nezahájen

 

POZOŘICE – ještě nezahájen (od 1.11.)

 

BRNO

http://goout.net/cs/listky/petr-bende-band+hoste/qar/

 

TŘEBÍČ

http://goout.net/cs/listky/petr-bende-band+hoste/ter/

 

POLNÁ 

Papírnictví Linda, Husovo náměstí 48, tel. 777 064 688.

 

UHERSKÝ BROD

http://www.dk.ub.cz/event/102753/petr-bende-band-a-hoste

 

TVRDONICE

Od 3.10. na OÚ, v knihovně a v kanceláři ZŠ Tvrdonice.

 

VELKÉ BÍLOVICE

http://goout.net/cs/listky/petr-bende-band+hoste/ver/

 

VELKÁ BÍTEŠ 

Klub kultury (1. patro), Masarykovo náměstí 5. Rezervace na tel. 566 789 311 nebo email: program@bitessko.com.

 

ZBRASLAV U BRNA

http://goout.net/cs/listky/petr-bende-band+hoste/uer/